Bursa Dj Okulu – Voice of Anatolia
Bursa DJ Okulu - Bursa DJ Kursları - Bursa Dj Eğitimi

Voice of Anatolia Bursa’da DJ Okulu Kayıtlarına Başladı...

Uzman eğitmen kadromuzla Dj eğitimi faaliyetlerine başladık…

Voice of Anatolia Records | Bursa DJ Okulu Eğitimlerimiz 4 kur şeklinde gerçekleşmektedir. Giriş seviye dj eğitimi, Başlangıç, Orta, İleri ve Uzman Seviye eğitimleri şeklindedir.

1. Kur eğitimlerimiz de (Genel Bakış – Dj Ekipman Kurulumu – Parça Hazırlığı Süreci ve Bpm/Vuruş Eşitleme)

2. Kur eğitimlerimiz de (Dengeleme tekniği – Mixing Teknikleri – Doğru Efekt Kullanımı – Kanal Miksleme )

3. Kur eğitimlerimiz de (Parça Örnekleme – Armonik Mixing – “Mashup” Mix yapımı – Set Hazırlığı)

4. Kur son eğitim sürecimizde (Kitlenin yönetimi, müzik arşivi yapımı, gösteri hazırlığınız ve canlı performans eğitimleri yer almaktadır…)

DJ eğitimi ne kadar sürer ? Dj Eğitimi kaç gün yada kaç saat ? şeklinde gelen sorularınıza istinaden…

Normal Eğitimlerimiz

Eğitimlerimiz de 1 Ders = 1 Saat şeklindedir.

1 Günde 2 Ders ve 4 Haftada 16 Ders şeklinde normal eğitim sürecimiz bulunmaktadır. Buna istinaden süre sorunu yaşayan öğrencilerimiz için;

Hızlandırılmış Eğitimlerimiz

Yine 1 Ders = 1 Saat şeklinde olmak üzere

1 Günde 4 Ders

4 Günde 16 Ders şeklindedir.

DJ Eğitimlerinde nelerden bahsediyoruz ?

RİTİM EĞİTİMİ

Farklı iki müzik çalışmasının vuruş sayılarının eşleşmesine ritim yada tempo deriz. Ritim saymayı öğrenmelisiniz ki sizin bu işi tam manasında ele almanız için gerekli olan en ince detay ritim kulağınızın varolmasıdır. Metronom nedir, Bpm nedir ? tüm bunları öğrenmek için sabırsızlandığınızı biliyoruz.

MIXING EĞİTİMİ

Mixing’in temeli olan Beatmatching’in ne olduğunu biliyorsanız artık mix yapabilecek düzeydesiniz demektir. Farklı iki müzik çalışmasını yada daha fazla müzik çalışmasını birlikte mixleyecek düzeye getirecek şekilde sizi geliştiriyoruz.

EKİPMAN BİLGİSİ

Doğru ekipman kullanımı için önce cihazınızın üzerinde yer alan tüm butonaların tam manasında ne amaca hizmet ettiğini bilmeniz gerekir. Ekipmandan ekipmana güncellenen özellikler adına ince detaylara kadar size bu farklı cihazlar ve gelen yeni özelliklerin size olan artı ve eksilerini konuşuyoruz.

LOOP NEDİR NASIL OLUŞUR ?

Loop kelime anlamıyla Döngü anlamına gelmektedir. Döngüleri doğru yerde ve zamanda oluşturabilir performansınız sırasında iyi mixler yaratabilirsiniz. Doğru loop kullanımı konusunda ki inceliklerimizi sizlerle paylaşacağız.

EFEKT NEDİR DOĞRU EFEKT KULLANIMI?

Mixin ana temellerinden olmazsa olmazlarındandır Efektler, kötü efekt kullanmak yada efekt kullanmak için kullanmamak gerekir. Doğru zamanda, doğru aralıklarda müziğe olan etkisini en iyi şekilde göreceğiniz kısımlarda kullanabilmeniz adına ölçü ve efektlerin genel kullanımı hakkında detaylı bilgi sunuyoruz.

MÜZİK TARZI NEDİR ? NASIL OLUŞUR ?

Dünya’da bir çok dj kendine has müzik tarzıyla anılır ve buna göre playlistler ve remixler oluşturur. Siz müzik tarzı olarak bir tarz belirlemiş olabilirsiniz. Fakat farklı tarzlar konusun dada temel bilgiye sahip olmanız gerekir. Çünkü müşteriniz sizden çok daha fazlasını bekliyor unutmayın.. Detaylı müzik tarzları eğitimi ve doğru arşiv seçimi konusunda da uzman ekibimizin gönderilerini takip etmeyi unutmayın.

REKORDBOX, SERATO, TRAKTÖR DJ PROGRAMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME / ÖĞRENME

Konu uygulamalar, müzik arşivinizi koordineli şekilde arşivlemek organize etmek amacıyla öne çıkan programlardır. DJ Ekipmanlarınızın üretici firmaları tarafından geliştirilen bu uygulamalar Laptoplarınız ile senkron şekilde kullanılmaktadır. Eğitim sürecinizde bu program ve Setup’ınız ile neler yapabileceğiniz konusunda size detaylı bilgiler sunacağız.

PERFORMANS DJ’LİĞİ NEDİR DERSLERİ NASIL ALINIR?

İyi bir dj olmak elbette sihirli bir değnekle mümkün olmuyor, eğitimleri alacağınız uzmandan, ekipmana bir çok faktöre göre değişim gösterebilir. Alacağınız bu 4 kurluk eğitim de sıfırdan müzik oluşturmak adına çok ince detayları sahip olacaksınız.

Başvuru Yapmam için Neler Gerekli ?

Voice of Anatolia Records DJ Eğitim Kurslarına, hiçbir şart sunmadan herkes başvuru yapabilir ve bize ulaşabilir fakat kayıt yaptırmak isteyen adaylarımızın;

18 yaşını dolduruyor olması gerekmektedir, 18 yaş altını doldurmamış ise ailesinden/velisinden iletişim bilgilerini içeren yazılı bir izin belgesi getirmesi gerekmektedir.

Eğitimler haftalık periyotlarda başladığından eğitimleri almak istediğin haftadan önceki hafta tamamlamanız gerekmektedir.

Başvuru formlarımız iletişim sayfasında yer almaktadır. Acemlerde bulunan studiomuzdan da başvuru yapabilirsiniz.